اخبار

توسعه زیرساخت های سلامت در دولت تدبیر و امید، دوران طلایی و ماندگار تاریخ نظام سلامت بوده است

توسعه-زیرساخت-های-سلامت-در-دولت-تدبیر-و-امید،-دوران-طلایی-و-ماندگار-تاریخ-نظام-سلامت-بوده-است
وزیر بهداشت در چهارمین آیین پویش ره سلامت:

توسعه زیرساخت های سلامت در دولت تدبیر و امید، دوران طلایی و ماندگار تاریخ نظام سلامت بوده است

وزیر بهداشت گفت: امروز توفیق داریم که به دستور رییس جمهور، ۸ پروژه مهم درمانی با ظرفیت یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی با اولویت مناطق محروم در سراسر کشور با زیربنای ۱۲۴ هزار متر مربع افتتاح می شود.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در چهارمین آیین پویش ره سلامت که با حضور رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کس بر این باور منصفانه تردید ندارد که در دولت تدبیر و امید، اتفاقاتی که در توسعه زیرساخت های سلامت رخ داد و موجب ماندگاری تیم پزشکی و پیراپزشکی در مناطق محروم شد، از دوران های طلایی و ماندگار تاریخ نظام سلامت کشور است.
وی افزود: با پویش ره سلامت علیرغم درگیری سنگین در مقابل طوفان بیماری کووید۱۹ شاهد توسعه زیرساخت ها هستیم و طرح تحول نظام سلامت را نادیده نگرفتیم و به شدت پیگیر آن هستیم. امروز یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی در کشور افتتاح می شود در حالیکه در طول تمام سالهای قبل از دولت یازدهم و دوازدهم، سالانه حداکثر یک هزار و ۴۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت تختهای کشور اضافه نمی شد.
وزیر بهداشت تاکید کرد: در سال پایانی دولت و امسال برای اولین بار مصمم هستیم که ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را به ظرفیت تخت های بیمارستانی کشور اضافه کنیم و تا اردیبهشت سال آینده، یک هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی، درمانی، آموزشی و رفاهی در کشور افتتاح می شود.
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: پروژه هایی که امروز به بهره برداری می رسند به جز دو پروژه در تهران که شامل مرکز پوست رازی با زیربنای ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع و ۱۷۶ تخت و مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) بیمارستان مسیح دانشوری با زیربنای ۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع و ۱۰۰ تخت بیمارستانی است، بقیه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هستند.
وی افزود: توسعه کیفی نظام سلامت را با اجرای طرح هایی مانند پرونده الکترونیک سلامت، خدمات دوراپزشکی(تله مدیسین)، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، هر خانه یک پایگاه سلامت، پزشک خانواده و سیستم ارجاع در دستور کار داریم و خیلی از این طرح ها افتتاح شده اند اما تا پایان دولت، توسعه کیفی نظام سلامت را با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید